Hakkımızda

Selamun aleykum Dostlar

Bildiğiniz gibi anahtarlar, kapalı olan bir yeri açmak için kullanılır. İslam anahtarı dememizdeki gaye mecaz anlam kullanarak olayı daha iyi anlamak ve anlatmak içindir.

İslam Sarayımızın kapısında KÜFÜR KİLİDİ vardır. Sarayın dışındakiler hüsranda, içindekiler huzurdadır. Eğer bu saraya girmek istiyorsak, kapısındaki kilidi kırmak zorundayız.

İşte! En Önemli Anahtarımız

Kelime-i Şahadet. Kilidi kırıp huzura kavuşmak için imanımızın beyanıdır. Allah’tan başka ilah olmadığına şahitliğimizdir. Hz. Muhammed Sallallahu aleyhi vesellem efendimizin, Allah’ın kulu ve elçisi olduğuna şahitlik oluşumuzdur. İyiliklere yönelten, kötülükleri mahfeden islam anahtarıdır. İşte o anahtar şahadet sözlerimizdir.

Biz inandık, iman ettik. Şahitlik yaptık. Yaratılış gayemizi anladık. Nereden gelip nereye gideceğimizi anladık. İslam bize herşeyi öğretti ve öğretiyor. Haberleri yalancılardan değil Allah ve Rasulünden öğrenmeye gayret ediyoruz ve edeceğiz. Yalancılık hem dünyada hem ahirette bize hiçbir fayda vermez. Aksine zarar verir. İbretliklerle tecrübe edilmiştir, sabittir. Her amelin karşılığı muhakkak vardır. Allah için yapılan zerre kadar iyilik bile, karşımıza o derece büyük çıkacak ki biz bile şaşıracağız. Ancak niyetleri doğru tutmak gerekir. Niyetler Allah rızası için değilse, o kimse korksun.

Kötülükleri yoketmek

Bildiğiniz gibi birçok şeyin muhakkak zıddı vardır. Kötülüklerin zıddı da iyiliklerdir. Kötülükleri yok edip iyiliklere yönelmek gaye edildiğinde, dosdoğru yola girmiş oluruz. İşte bu iyilikler İslam’ın emrettiği iyiliklerdir. Size, bize ve bütün insanlara göre iyilikler değişik değişik olabilir. Ancak ölçümüz Kur’an ve sünnet olmalıdır.

Gündüzün iki ucunda, gecenin de ilk saatlerinde namaz kıl. Çünkü iyilikler kötülükleri (günahları) giderir. Bu, öğüt almak isteyenlere bir hatırlatmadır. (Hûd, 114)

….Şüphesiz Allah, iyilik edenleri sever. (Maide, 13)

Kim (Allah huzuruna) iyilikle gelirse ona getirdiğinin on katı vardır. Kim de kötülükle gelirse o sadece getirdiğinin dengiyle cezâlandırılır. Onlar haksızlığa uğratılmazlar. (En’âm, 160)

…Çünkü Allah, iyilik yapanların mükâfatını zâyî etmez. (Tevbe, 120)

İşte onlar, iyiliklere koşuşurlar ve iyilik için yarışırlar. (Mu’minûn, 61)

İyilik Edenlerin Mükâfâtı ??

Onlar için Rableri yanında diledikleri her şey vardır. İşte bu, iyilik edenlerin mükâfatıdır. (Zümer, 34)

Bu ayet sanki herşeyi açıklıyor. Rableri yanında diledikleri herşey vardır….

Sonuç olarak, İslam’ın anahtarları iyiliklerdir

sitemizden umarız memnun kalırsınız istek ve şikayetlerinizi çekinmeden iletişim den gönderebilirsiniz..

İslam Anahtarı admini

selam ve dua ile

Yorum Yapın

*