‘Sanal Gezi Mekke ve Medine’ duygulandırdı

MANİSA (CİHAN)- Manisa’nın Akhisar ilçesinde, Akhisar Kültür ve Eğitimi Geliştirme Derneği (EK-DER) tarafından düzenlenen ‘1. Eğitim, Kültür ve Sanat Şenliği’ kapsamında gerçekleştirilen, Talha Uğurluel’in sunumunu yaptığı ‘Sanal Gezi Mekke ve Medine’ gösterimi büyük beğeni topladı.

 

EK-DER tarafından Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Sanal Gezi Mekke ve Medine’ konulu konferansa katılan tarihçi yazar Talha Uğurluel, slayt eşliğinde sanal ortamda Kabe’nin kuruluşunu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) yaşadığı yerleri ve çeşitli dönemlerde yeniden tamir edilişini, fotoğraflarla anlattı.

 

Hacca veya umreye gitmek isteyenlerin, kutsal topraklarda daha bilinçli hareket edebilmeleri için bu tür ön bilgilerin yararlı olacağına dile getiren Uğurluel, “Mekke ve hicretin yapıldığı Medine şehirlerinin Müslüman alemi için büyük bir anlamı vardır. Allah, bugün sanal bir ortamda yaptığımız bu yolculuğu bizzat yaşamayı her Müslüman kuluna nasip etsin.” dedi. Program sonunda, İl Genel Meclis Üyesi Feza Yavuzkasap, tarihçi yazar Talha Uğurluel’e çiçek ve hediye takdim etti.

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat