35 dilde Kur’an-ı Kerim

Isparta’daki bir tesiste 35 dilde, 162 çeşit Kur’an-ı Kerim basımı yapılıyor. 15 bin metrekare alana kurulu, çalışanların abdest almadan iş başı yapmadığı tesiste, 6 renkte günde yaklaşık 20 bin baskı yapılıyor.

 

Uzmanlar tarafından titiz bir incelemenin ardından baskı için hazırlanan sayfalar, kesme, kapaklama, yaldız ve frekans makinelerinden geçiriliyor, dikiş işlemleri tamamlandıktan sonra kapaklarla buluşup, paketleme bölümüne ulaşıyor.

 

Tesis Müdürü Ali Yıldız, 2004 yılında faaliyete geçen tesiste 60 çalışan olduğunu ve 3 ofset baskı makinesi ile iki ciltleme ünitesine sahip olduğunu söyledi.

 

Tesisin günlük kapasitesinin yaklaşık 20 bin olduğunu, ancak bu rakamın baskı boyutlarına göre değişebileceğini ifade eden Yıldız, ‘Tesisimizin piyasaya dağıttığı tüm ürünler tamamen abdestli bir şekilde, hassasiyet gösterilerek basılıp dağıtılıyor’ dedi.

 

Başta Almanya, Fransa ve İngiltere olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesine Kur’an-ı Kerim gönderdiklerini belirten Yıldız, çeşit bakımından Türkiye’nin en büyük Kur’an-ı Kerim matbaası olduklarını dile getirdi.

 

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat