İslamiyeti Öğrenmek İçin Mekke Yollarında

Hollanda’dan 4 yıl önce İslam dinini araştırmak için yola çıkan Hollandalı sıhhi tesisatçı, bir atın çektiği küçük karavanla Mekke’ye kadar gitmeyi planlıyor. Hollandalı Erik Van Bronswijk, yaptığı açıklamada, çevresinde yaşayan Müslüman ailelerin hayat tarzlarından dolayı İslam dinine ilgi duyduğunu söyledi. Bronswijk, 4 yıl önce yaşadığı Nijmegen kentinden müslüman ülkeleri görmek, incelemek amacıyla yola çıktığını söyledi.

 

Havanın durumuna göre zaman zaman seyahatinin kesintiye uğradığını anlatan Bronswijk, şunları kaydetti: ”Seyahatim aralıklarla sürüyor. Çünkü havaların çok sıcak ve soğuk olduğu zamanlarda seyahatimi durdurup atımı ve karavanı o ülkede güvenli bir yere bırakıyorum ve Hollanda’ya dönüyorum. Hava sıcaklıkları normale döndüğünde ise seyahatime devam ediyorum. İslamiyet’i araştırmak için Müslüman ülkeleri, özellikle de Türkiye’yi dolaşarak İslamiyet’i araştıracağım. İslamiyet’i sadece kitaplarda değil, Müslüman ülkelerde yaşayarak araştırmak için bu seyahate çıktım. Zaman zaman eşim de eşlik ediyor.” Seyahatinin sonunda İslam dinini seçeğini ifade eden Bronswijk, Türk insanının misafirperverliğini övdü.

 

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat