İmplant mucizesi!

Siz de eksik dişleriniz yüzünden gülüşünüzü saklıyor musunuz? Kendinizi rahat ve güvenli hissetmiyor ya da eksik olan dişleriniz yüzünden konuşurken, yemek yerken zorlanıyor musunuz? Eğer öyle ise bu haber size göre…

 

Dt. Arzu Yalnız, ağız ve diş sağlığı için uygulanan implant tedavisinin son zamanlarda estetik görünmek için de tercih edildiğini söylüyor. Bu konuyla ilgili uyguladıkları tedaviyi ise şöyle anlatıyor; “İmplant kısaca, eksik dişlerin fonksiyon, estetik ve fonasyon özelliklerini tekrar sağlamak amacıyla, çene kemiği içine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden yapay diş köküdür. Çene kemiği içine vidalama yöntemiyle yerleştirilir. Tek veya çoklu diş eksikliklerinde yeterli kemik desteği varsa rahatça uygulanabilir.”

 

Dt. Arzu Yalnız, “ İmplant uygulamaları günümüzde, lokal anestezi altında rahatça yapılabiliyor ve cerrahi işlem sonrası büyük sıkıntılara ya da ağrılara neden olmuyor. İmplant tedavisi öncesi, klinik ve radyografik muayeneler yapılarak, çene kemiğinin seviyesi ve kalınlığı tespit ediliyor. İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılar olduğu için bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını çevreleyecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekiyor.” diyor.

 

Genel sağlık durumu iyi olan her kişiye implant uygulanabileceğini söyleyen Arzu Yalnız, diyabet hastalığı, gebelik, kalp ve damar hastalıkları gibi durumlarda kişinin doktoru ile görüşüp tedavi yöntemine karar verilmesi gerektiğini belirtiyor. 18 yaşını doldurmamış ve kemik gelişimini tamamlamamış gençlerde de, implant tedavisinin büyüme tamamlanana kadar ertelenmesinin doğru olacağını söylüyor.

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat