Ahmed Yesevî ve Yesevîlik

Nadirhan HASAN

16 Nisan 2011 Cumartesi 14:30

Seminer Yeri: Çamlıca Sabahattin Zaim Kültür Merkezi

Kısıklı Mah. Hanımseti Alt Çıkmazı No: 2 Üsküdar/İstanbul

Tel: 0 (216) 412 92 03

 

Nasıl Gidilir?: Üsküdar ve Kadıköy’den Ümraniye Minibüsleri Üsküdar’dan 9ÜD, Kadıköy’den 14 Nolu Otobüsler (Fidanlık Durağı)

 

—————————————————————————————————-

MEDYANIN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

 

Evlerin % 95’inde televizyon bulunmaktadır. Ömrümüzün neredeyse % 10’unu televizyon izleyerek geçiriyoruz. Bu kadar maruz kaldığımız bir şeyin pozitif veya negatif etkilerini biliyor muyuz?

Sizleri, yetişkin dünyası ile çocuk dünyasının birbirine girdiği bir yer olan medyanın çocuklar üzerindeki etkilerini ve bu etkilere karşı alabileceğimiz önlemleri konuşmaya davet ediyoruz.

 

Konuşmacı: Özlem MUMCUOĞLU

 

Etkinlik Tarihi:

21 Nisan Perşembe Saat:15.00

Cennet Kültür Sanat Merkezi

ADRES: Cennet Mahallesi Yahya Kemal Beyatli Cad. Küçükçekmece / İstanbul

BİLGİ İÇİN TEL : 0212 598 55 23 0212 598 5 525

 

————————————————————————————————-

 

PEYGAMBERİMİZİN YÜREK DEVRİMİ – YAVUZ BAHADIROĞLU

 

Uyuşturucu ve para kıskacında bunalan dünyaya yeni bir “İnsanlaşma Modeli” gerekiyor. Benzer bir süreçte gelen Peygamberimiz nasıl bir model getirdi? Ondan önce hayat nasıldı, ondan sonra nasıl oldu? “Cahiliye Devri”, süreç içinde nasıl “Saadet Devri”ne dönüştü? Vahye dayalı olarak gerçekleştirdiği “Yürek Devrimi”nin kadın öncelikli olması ne anlama geliyordu? Bu “Yeni Oluş”un temeli ve öncelikleri nelerdi? Neden dünyanın ona hâlâ ihtiyacı var? “Peygamber Modeli”ni kendi çağlarına taşıyan Osmanlı Padişahlarının Peygamber sevgisine ilişkin çarpıcı örnekleri… Hepsi de Yavuz BAHADIROĞLU’nun bu değerli tarih söyleşisinde.

 

Konuşmacı: Yavuz BAHADIROĞLU

 

Etkinlik Tarihi:

21 Nisan Perşembe Saat:19.30

Cennet Kültür Sanat Merkezi

ADRES:Cennet Mahallesi Yahya Kemal Beyatli Cad. Küçükçekmece / İstanbul

BİLGİ İÇİN TEL : 0212 598 55 23 0212 598 5 525

 

—————————————————————————————————-

 

ERKEK VE KADININ PSİKOLOJİK FARKLILIKLARI VE İLETİŞİM

 

Bu seminerde erkek ve kadının yaradılıştan getirdiği psikolojik farklılıklar ve öğrenme sürecinde kazanılan kültürel değerlerin iletişim ve ilişkiler üzerindeki etkileri ele alınacaktır. Kadın ve erkek arasındaki psikolojik ve kültürel farklılıkların algılama, problem çözme, iletişim, çalışma ortamı ve evlilik ilişkileri üzerinde önemli etkileri vardır. Kişilerin sağlıklı iletişim kurabilmeleri bu farklılıkları bilmeleriyle kolaylaşacaktır. Çünkü taraflar arasındaki bir çok iletişim çatışması bu farklılıkların bilinmemesinden kaynaklanmaktadır. Kişilerin kendilerine zenginlik katan bu farklılıkları anlamaları ve kabul etmeleri kendilerini tanımaları ve iletişimlerini etkinleştirmeleri açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Konuşmacı:İbrahim Zeyd GERÇİK

 

Etkinlik Tarihi:

28 Nisan Perşembe Saat:19.30

 

Cennet Kültür Sanat Merkezi

ADRES:Cennet Mahallesi Yahya Kemal Beyatli Cad. Küçükçekmece / İstanbul

 

BİLGİ İÇİN TEL : 0212 598 55 23 0212 598 5 525

 

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat