Şeyh Nazım’ın doktorundan açıklama

Nakşibendi Tarikatı lideri Şeyh Nazım Kıbrısi’nin hayatını kaybettiği ile ilgili iddialar üzerine YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr. Sevim Erkmen açıklama yaptı.

Haberlerin gerçeği yansıtmadığını blelirten Erkmen, Şeyh Nazım’ın tedavisine devam edildiğini söyledi. Hastanın durumunun son üç gündür ağırlaştığını belirten Erkmen, “17 Nisan’dan beri yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Şeyh Nazım Kıbrısi’nin yapılan tüm tetkik ve tedavilere rağmen var olan kronik karaciğer yetmezliğinin de etkisi ile üç günden beri durumu daha da ağırlaşmış, şuuru kapanmış ve tüm destekleyici tedavilere rağmen tansiyon düşüklüğü devam etmekle birlikte hayati tehlikesi sürmektedir.” dedi.

Şeyh Nazım’ın sevenleri, hastanede dua ederek bekliyor

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’nde tedavisi devam eden Şeyh Nazım Kıbrısi’nın müritleri ve yakınları hastaneye akın etti. Şeyh Nazım’ın ailesi adına açıklama yapan MÜSİAD Kıbrıs Başkanı Okyay Sadıkoğlu, Şeyh Nazım’ın şu anda hayatta olduğunu ve durumunun kritik olduğunu söyledi.

Şeyh Nazım Kıbrısi’nin vefat ettiğinin iddiasının ardından Kıbrısi’nın yakınları ve müritleri YDÜ Hastanesi’nde akın etti. Hastane önünde ve içerisinde bekleyen Şeyh Nazım’ın müritleri ve yakınları dua ederek beklemeye başladı.

Şeyh Nazım’ın ailesi adına açıklama yapan MÜSİAD Kıbrıs Başkanı Sadıkoğlu, Nazım Kıbrısi’nin vefat iddiasının asılsız olduğunu ifade etti. “Dua bekliyoruz” diyen Sadıkoğlu, “Ömrü veren Cenab-ı Allah ne zaman alır, yine Allah’ın takdiridir. Ancak şuan itibariyle şeyhimiz hayattadır. Durumu kritiktir. İnanan insanlardan, Müslümanlardan dua bekliyoruz.

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat