Müslümanlara saldıranlar cezalandırılmalı

İnsan Hakları İzleme örgütü, Myanmar’da Müslümanlara saldıranların cezalandırılması gerektiğini bildirdi.

Merkezi New York’ta bulunan örgüt, Myanmar hükümetine, Müslüman topluluklara yönelik saldırıları sona erdirmek için kararlı şekilde eyleme geçmesi çağrısında bulundu ve son olaylarda Müslümanların yaşadığı tüm semtlerin yıkıldığını gösteren uydu fotoğraflarını yayımladı.

Örgütün açıklamasında, Myanmar hükümetinin, 20-22 Mart arasında Meikhtila kentinde, 40’tan fazla kişinin ölümüne, 12 bin kişinin evlerini terk etmesine neden olan şiddetin sorumlularını cezalandırması gerektiği belirtildi.

Uydu fotoğraflarında, Meikhtila’da ateşe verilen bölgeler görülürken, örgütün analizine göre, yıkım 24 hektardan fazla bir alanı kapsıyor ve çoğu mesken olmak üzere 828 bina tahrip edildi.

Örgüt ayrıca Myanmar hükümetine, Müslümanlara karşı saldırılara son verilmesi için dini hoşgörüyü teşvik etmesi ve ayrımcılığı bitirmesi çağrısı yaptı.

http://www.islamanahtari.com/2012/10/dualar-suriye-ve-myanmar-icin/

http://www.islamanahtari.com/2012/08/arakanda-muslumanlara-akilalmaz-iskenceler-yapiliyor/

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat