Gürcü genç Müslüman oldu

 

Rize İl Müftülüğü’nde düzenlenen ihtida merasiminde, Gürcistan asıllı Levani Vatsadze (30), İl Müftüsü Yusuf Doğan, müftü yardımcıları Ali Çakmak ve Rüstem Can’ın huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. İhtida merasiminde Rüstem Can’ın Bakara suresinin son ayetlerini okumasının ardından İl Müftüsü Doğan, İslam’ın barış, esenlik ve huzur dini olduğunu, insanlara huzur ve saadet getirdiğini anlatarak, Müslüman olma kararı veren Levani Vatsadze’ye İhtida Belgesini verdi. Müslüman olarak Osman ismini alan gence Kur’an-ı Kerim ve ilmihal hediye edildi.

 

Gürcü Vatsadze, Rize’de bulunduğu sırada Müslümanların yaşayış tarzını daha yakından görme fırsatı bulduğunu ve bundan etkilenerek Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi. Vatsadze, “Müslüman olmaktan büyük mutluluk, sevinç ve huzur duydum. Bana, Müslümanlığa geçiş sürecimde ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat