Yozgat’ta Sakal-ı Şerif Ziyarete Açıldı

Yozgat Müftülüğü, Kadir Gecesi münasebetiyle camilerde bulunan Hazreti Muhammed aleyhisselama ait Sakal-ı Şerif’i ziyarete açtı.

– Yozgat Müftülüğü, Kadir Gecesi münasebetiyle camilerde bulunan Hazreti Muhammed aleyhisselama ait Sakal-ı Şerif’i ziyarete açtı.

 

İkindi namazı sonrası Yozgat Çapanoğlu Büyük Camii ve diğer camilerde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’e halk büyük ilgi gösterdi. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl her hangi bir izdiham yaşanmaması için müezzinler cemaati uyarıp tek tek sıra halinde ziyaret etmelerini sağladı. Bazı camilerde ise cemaat Sakalı Şerif’in içinde bulunduğu camı öperek saygı gösterdi. Çocuklarını yanında getiren anneler ise çocukların Sakalı Şerif’i öpmesini sağladı. Bazı vatandaşlar ise Sakal-ı Şerif’i cep telefonlarına kaydetmeye çalıştı.

 

Sakal-ı Şerif’i erkekler ve kadınlar ayrı ayrı ziyaret ederken, ziyareti yapan vatandaşlar, Peygamber Efendimize ait Sakal-ı Şerif’i gördükleri için çok mutlu olduklarını söylediler.

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat