Namazsız Dua Ediyoruz

Cenab-ı Hakk(cc) “Ey İmân edenler, Allah’tan sabır ve namaz ile yardım isteyin!” (Bakara, 153) buyuruyor. Derdin mi var, sıkıntın mı var, bir işini mi halletmek istiyorsun; “Namazla dua et!”

 

Millet olarak yüz yıldır namazsız dua ediyoruz. Düşünebiliyor musunuz, şu mukaddes ülkede ellibeş milyon namazsız var. Namazsız dua edilince dualar kabul edilmiyor. Mü’minler namazını kılmazsa, Sultanının rahmet kapısını çalmazsa, Allah niye yardım etsin?

 

Şöyle bir düşünün; Bir sabah uyandığımızda herkesin gözü kör olsa… Bir nidâ duysak: “Kullarım çok aşırı gittiniz, nankörlük ettiniz, gözlerinizi açacağım ama bir şartım var: Her gün bir saat kamyona taş taşıyacaksınız!” Bu durumda bunu yapar mısınız, yoksa gözsüz bir hayat mı yaşarsınız? Bir saat değil iki saat taşımaya razı oluruz.

 

Şimdi soruyorum: Bir gözü için bir saat taş taşımaya râzı olan insan, verilen milyarlarca nimet için günde bir saat namaz kılmaya neden râzı olmuyor?

 

Oysa ki, ne tatlı bir ibadet! Önce abdestle, pırılpırıl temizlikle gelen bir motivasyon… Ardından Sultanlar Sultanı ile randevu…

 

Sultanlar Sultanı ile randevumuzu kaçırmayalım, haydi!

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat