45 MİLYAR SALAVAT KAMPANYASI

Mübarek efendimiz Hz. Muhammed(sav)’in ümmeti olmaktan iftihar eden bizler, 21.asrın ve 2012 yılının ümmeti olarak topyekün dualarımızda şahs-ı manevî oluşturmak arzu ediyor ve bu arzumuzu sizlerle paylaşmak, bu hayırlı işte ortak olmak istiyoruz.Peygamber efendimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yılı olan 571 senesinden bulunduğumuz yıla kadar geçmiş olan herbir saniye için bir salavat manasındaki sloganımız olan “45 Milyar saniye için 45 Milyar salavat” ile sizleri bu hayırlı ve külli kampanyaya davet ediyoruz.

Çekilecek salavat = “Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed”

Süre sınırı = Şimdilik bir süre sınırı bulunmamaktadır

 

Hesaplama:

2012 yılı – 571 Peygamberimiz’in (S.A.V) Doğumu = 1441

60 sn. x 60 Dk.= 3600 sn. x 24 Saat= 86.400 saniye x 365 Gün x 1441 yıl= 45.443.373.000 saniye (SALAVAT)

 

Salavat-ı Şerife hakkındaki ayet ve hadislerle genel bilgilendirme:

Salavât, tebrik, tezkiye, duâ, Peygamberimiz (s.a.s)’e yapılan duâ, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelen bir terimdir. “Belirli vakitlerde, Kur’an’da emredildiği tarzda ve Hz. Peygamber (asv)’in tarif ettiği şekilde yapılan ibadettir. Salât’ın çoğulu salavât gelir. Türkçe’de daha çok Hz. Peygamber (asv)’e yapılan duâ mânâsında kullanılır.

Kur’ân-ı Kerim’de şöyle buyurulur: “Allâh ve O’nun melekleri Peygamber’e hep salât ederler. Ey mü’minler, siz de Ona salât (ve dua) ediniz ve samimiyetle selam veriniz.” (Ahzab, 33/56)

Bu âyeti kerimeyle, Peygamberimiz (asv)’e salât ve selamlarımızla hürmetlerimizi sunmak farzdır; her Müslüman için yerine getirilmesi gerekli bir görevdir. Her Müslüman en kısa şekilde: “Allâhümme salli alâ Muhammed” “Allâh’ım Muhammedi rahmetinle tebrik et ve esen kıl” diye salât getirir.

Rasûlüllah (asv) şöyle buyurmuştur:

“Kim bana bir salât getirirse, Allah ona on salât (mağfiret) eder.” (Ahmed bin Hanbel)

“Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salâvat okuyandır.”(Tirmizî)

“Kıyamet gününde bana halkın en yakın olanları ve şefaatime hak kazananları, bana en çok salâvat getirenleridir.” (Tirmizî, vitr, 21)

“Yeryüzünde Allah’ın seyyah melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana tebliğ ederler.” (Nesâî, Sehv 46, (3, 43)

“Cebrail ile karşılaştığımda bana şöyle dedi: Sana müjde ederim, Allah diyor ki: Kim sana selâm verirse ben ona selâm veririm. Kim sana salât getirirse ben ona salât getiririm.”(Hâkim, Beyhâki)

Cenab-ı Hakkın rahmet kapıları efendimiz Hz.Muhammed(sav)’e baştan sona kadar açıktır! Ey mü’minler! Bu kapıdan kana kana içmek isteyen bolca salavat çekip dostun dostuyla birlikte olacağı ahiret alemlerine yatırım yaparak bu şerefli işte bu kervanımıza dahil olsun.

Selam ve dua eder dualarınızı rica ederiz

 

 

not:kampanya sona erdiği için link kaldırılmıştır

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat