Dr. Mehmet Görmez’den umre açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, yarı yıl tatilinde ilköğretim ve lise öğrencileri için 10 günlük özel umre programı düzenlemesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Görmez, “Müslüman bir ülkede, müslüman bir gencin, müslümanların kıblesi olan Kabe’yi , sevgili peygamberimizin doğup büyüdüğü yerleri, görme arzusuna Diyanet İşleri Başkanlığı’nın öncülük vererek ve rehberlik yapması kadar tabii birşey olamaz” dedi.

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yarı yıl tatilinde ilköğretim ve lise öğrencileri için 10 günlük özel umre programı düzenlemesi ile ilgili soruya Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Müslüman bir ülkede, müslüman bir gencin, müslümanların kıblesi olan Kabe’yi , sevgili peygamberimizin doğup büyüdüğü yerleri, görme arzusuna Diyanet İşleri Başkanlığı’nın öncülük vererek ve rehberlik yapması kadar tabii birşey olamaz. Şubat tatilinde bazı öğretmenler öğrencileri ile birlikte talip oluyorlardı ama bugüne kadar mümkün olmadı. Çünkü şubat tatili ilk defa umre dönemine denk geliyor”dedi.

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat