Piyasadaki En Etkin İlaç

Piyasadaki en etkin ilacın neye yaradığını sorduğunuzu duyar gibiyim. Oldukça etkili ve ucuz olan bu ilacın iyileştirme ve önleme gücüne ait özellikler şu şekilde sıralanabilir:

1.Kalp krizi ve felç geçirme olasılığını yüzde 50 düşürür.

2.Obezliği ve aşırı kiloları yüzde 90 oranında engeller.

3.Diabetik olmayı engellediği gibi diabetlileri de iyileştirir.

4.Kan basıncını düzenler ve kolesterolü düşürür.

5.Böbrek hastalıklarını ve bazı kanserleri engeller.

6.Ofiste ve aile içinde mutluluğu arttırır, stres ve hastalıklar nedeniyle işten geri kalmayı önler.

7.Birçok antidepresan ilaç kadar etkin olduğu bilinir.

8.Uzun süre düzenli olarak alındığında genç görünmeye neden olur.

9.Migren de dahil olmak üzere her çeşit baş ağrısına iyi gelir!

10.Dış görünüşü cazip hale getirip akıl ve ruh sağlığını da düzene koyar.

11.Gün boyu yüksek enerji pompalar ve uykuyu düzenler.

 

Bu kadar çok şeye iyi gelen sihirli ilacın ne olduğunu bilmiş olmalısınız: Egzersiz.Bu ilaca haftada 5 kez günde 20 dakika egzersiz yaparak başlayabilirsiniz. Zamanla dozu kendi kendinize arttırmanız mümkündür.Egzersiz ilacını daha önce hiç kullanmadıysanız hafif seviyede başlayabilirsiniz. Bunun için en basit yöntemlerden biri rahat bir ayakkabı giyerek dışarı çıkmak ve 20 dakika kadar yavaş ve tempolu yürümek olabilir. Orta karar egzersize canlı ve hızlı yürüyüşler, yokuş ve merdiven tırmanmak, yavaş pedallanan bisiklet örnek olarak verilebilir. Orta karar egzersiz yaparken hızlı alınıp verilen nefesler arasında yanınızdakiyle rahatça konuşabilir halde olursunuz ve bu bir ölçümdür.Yoğun egzersizde kalp atışları hızlanır, vücudunuzu zorladığınız ve belki de limite ulaştığınız düşüncesi hasıl olur. Yoğun egzersize koşmak, kikboks, hızlı pedal çevirerek bisiklete binmek, ağırlık kaldırmak örnek olarak verilebilr. Ben uzun süredir en yoğun düzeyde egzersiz ilacı alıyorum. Yalnız yıllar önce egzersize hafif dozda başlamıştım. Zamanla vücut egzersiz dozunun artmasını istiyor bir süre sonra hayatın olmazsa olmazı haline gelebiliyor.

 

Son noktayı koymadan önce egzersiz ilacının yararlarına bir kez daha göz gezdirelim: Egzersiz adeleleri güçlendirir, kalp ve damar sistemini optimum hale getirir (iyileştirir), sağlık için kazançlıdır, eğlencelidir, sosyalleştirir ve yaşantının olumsuzluklarına karşı terapi görevi görür.Bu durumda, piyasanın en etkili ilacı olan egzersizi denemek istemez misiniz?

 

Fatoş Şimşek

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat