Dünyadaki Cennet: “Huzurlu Aile Yuvası”

İster inanın, ister inanmayın. Acı bir gerçektir ki, bugün en önemli meselelerimizden birisi, “Aile” konusudur. 2011 yılının ilk üç ayında yani Ocak, Şubat ve Mart aylarında boşanan çift sayısı 31.413 ailedir. Ürperdiniz değil mi? Ne yazık ki, durum budur.Ama niçin? Bin bir ümitle, heyecanla kurulan aile yuvalarımız nasıl oluyor da bir iki ay içinde yıkılıp gidiyor? Her insan, her ilim ehli bununla alakalı düşüncelerini, fikirlerini, sebepleri ortaya koyabilir. Ancak önemli olan husus çözümün, çarenin ne olacağı konusudur.İşte önemli olan bu soruya bu haftaki mesajımızla cevap vermeye çalışacağız. Sahabeden Abdullah İbn Mesud (Allah kendisinden razı olsun) der ki: Yapmış olduğunuz her işin, her amelin bir kültürü, ilmi, imamı bulunmalıdır.”

 

Görülüyor ki, evliliklerin uzun süre devam etmemesinin sebeplerinden en önemlisi, evlilik ile alakalı bilgilerimizin az olması. Her derdin bir çaresi olduğu gibi, bu meselenin veya problemin de bir çözümü vardır. Sizlere iki tane çözüm teklifimiz vardır. Eğer bunlara önem verir ve gereğini yerine getirirsek, öyle inanıyorum ki, inşallah kurulan yuvalarımız dağılmayacak ve yıkılmayacaktır.Bu çarelerden birisi ve en önemlisi, ebadı küçük, muhtevası ve hacmi büyük olan bir eseri okumanızı tavsiye edeceğim. İlgili eserin ismi zaten dikkat çekici: “Dünyadaki Cennet: Huzurlu Aile Yuvası” isimli eserdir. Eşlerin birlikte okuyacağı veya nişanlanmış gençlerin düğünden önce okuyacağı güzide bir eserdir. Anlıyoruz ki, evlilik hayatımız ya cennetten bir köşe veya cehennemden bir köşe. “Kaderim buymuş, alın yazım böyleymiş” diyerek kenara çekilmenin bir mantığı yoktur.İlgili eserin müellifi yeni adıyla yazarı, ülkemizin sevilen ve sayılan, mümtaz şahsiyetlerden biri olan Osman Nuri Topbaş Efendidir. Yayınevi bu güzel eseri yayınlamakla, büyük bir boşluğu doldurmuştur. Elinize aldığınız zaman, tane tane, cümle cümle okumaktan zevk almamanız ve feyiz almamanız mümkün değildir.

 

 

Abdullah Büyük

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat