7000 Gündür Oruç Tutuyor

GÖLCÜK’ün adeta sembol isimleri arasında yer alan Osman Ay, Guinness Rekorlar Kitabı’na da aday. Osman Ay, yıllar önce kilosuyla alay edilmesi üzerine diyete başlamış ve 4 ayda 70 kilo zayıflamıştı. Beslenme alışkanlığının değişmesi üzerine 1991 yılında oruç tutmaya başlayan Market sahibi Osman Ay, tam 6 bin 924 gündür oruç tutuyor.

 

BAYRAMLAR HARİÇ

İdeal kilosuna ulaştıktan sonra muhafaza etmek istediği için oruç tutmaya başladığını anlatan Ay, “1992 yılından sonra beslenme alışkanlığım iyice değişti. Uzun süre uyguladığım diyetle gündüzleri yemek aklıma gelmez oldu. Ben de günlerimi aç geçirmektense oruçlu geçirmeye karar verdim. O günden itibaren Ramazan ve Kurban bayramları dışında oruç tutuyorum. Şu anda 6 bin 924 günlük oruçluyum” dedi.

 

TALEBİ BEKLETİLİYOR

Dünyada bu kadar uzun süre oruç tutan başka kimsenin olmadığına inanan Osman Ay, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için başvurduğunu, ancak bu konuda başka bir örnek olmadığı için başvurusunun bekletildiğini ifade etti. 44 yaşında olan Osman Ay, yıllar geçmesine rağmen kilo almadığını dile getirerek formülün bolca sebze, meyve ve su tüketiminden geçtiğini ve haftada 2 gün spor yaptığını söyledi.

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat