Kamil Mü’min Zarar Etmez

 

MÜSLÜMANIN bu dünyada gördüğü zarar ve ziyanlar aslında onun için hep kardır.Dini ve inançları yüzünden işkence mi gördü?.. İhlaslıysa, din sömürüsü yapmıyorsa o işkence karşılığında ona ecir (ücret) verilecektir.İnançları yüzünden hapse mi atıldı?.. Bu işten karlı çıkan odur, Allah onu mükafatsız bırakmaz.Dini, inancı yüzünden öldürüldü mü?.. Hayır ona ölü demeyiniz, o şehid edilmiştir, diridir ve en büyük ticareti yapmıştır.

Yerli yerinde zekat verdi ve malında eksiklik oldu… Öyle mi? Hayır hayır, o eksilme onun için çok büyük bir kar ve ticarettir .Müslüman dini ve inancı yüzünden hakarete mi uğradı?.. Onu tebrik edin, ona gıbta edin. Çok karlı bir ticaret yapmıştır o.Bu dünya hayatında İman ve İslam’da sebat eden, ömrü ölümüne iman ile bitişen kimse için kesinlikle ebedi zarar yoktur.Dünya hayatındaki gelip geçici, aldatıcı ticaretlerine, göze büyük görünen zenginliklerine, efsanevi karlarına bakıp da kafirleri, müşrikleri, münafıkları, İslam düşmanlarını sahiden zengin sanmayın.

Bu dünyada en büyük fakirlik imansızlıktır. İmansızın milyarlarca doları olsa ne çıkar. Bir gün gelecek, bunların hepsini bırakıp Dar-ı Ceza’ya intikal edecek. Dünyada bıraktığı servet onu kurtarmaz ki…Beş parası olmayan miskin mü’min, dünya kadar serveti olan kafirden zengindir.

 

Mehmet Şevket Eygi

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat