Değerle Yürüyenler’de Nazif Gürdoğan

“Değerle Yürüyenler” programı, Mayıs ayında “Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan Özel Programı” gerçekleştirilecek.

Gürdoğan’ın ailesi, dostları ve çalışma arkadaşlarının dilinden Nazif Gürdoğan’ı daha yakından tanıyacağımız programda sürpriz konuklar ve gösterimler de yer alacak.

 

“Ersin Nazif Gürdoğan Özel Programı” 28 Mayıs Cumartesi günü saat 17.30’da TYB İstanbul Şubesi’nde başlayacak.

 

Ersin Nazif Gürdoğan:

 

1945 yılında Eskişehir’de doğdu. Temel üniversite eğitimini İTÜ’de makina mühendisliği alanında yaptı. İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsünün uzmanlık programını 1968 yılında tamamladı. Devlet Planlama Teşkilatında 1968 ve 1972 yılları arasında proje değerlendirme uzmanı olarak çalıştı. Bu arada bir yıl İngiltere’de incelemelerde bulundu. Erzurum Üniversitesinde 1972’de akademik çalışmalara başladı. Görevini 1976’da A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesine aktardı. Doktora çalışmasını 1975’de bitirdi, 1987’de doçent, 1994’de profesör oldu. Gürdoğan evli ve üç çocuk sahibi olup aynı zamanda köşe yazarlığı yapmaktadır.

 

Eserleri:

Teknolojinin Ötesi; Kültür ve Sanayileşme; Görünmeyen Üniversite; Kirlenmenin Boyutları; Hicaz’dan Endülüs’e; Zaman’ı Aşan Şehirler; Günler Akarken.

 

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi

Adres: Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi,

Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak No: 6

Sultanahmet / İstanbul

Tel.: 0212 527 7517-18

FavoriteLoading Bu yazıyı Favorilerime ekle

BENZER YAZILAR

Yorum Yapın

*

Önceki yazıyı okuyun:
Teravih Tefsirleri 1433-15

Araf Suresi 59-72. Ayetler. Peygamberlerin sayıları Kuran-ı Kerim'de isimleri sayılan peygamberlerin özellikleri. Hz. Nuh'un öne çıkan özelliği nedir? Ömrü? Peygamberlik...

Kapat